DLACZEGO CHIROPRAKTYKA?

Przede wszystkim musimy zrozumieć, że stan chorobowy, w którym się aktualnie znajdujemy nie wziął się znikąd. Najczęsciej doprowadził do tego nasz styl życia (brak ruchu, nieodpowiednia dieta, błędy w postawie ciała itp.), więc nie możemy oczekiwać trwałych zmian nic nie zmieniając.

Chiropraktyka patrzy na organizm człowieka w sposób całościowy. Problemy które odczuwamy to tylko wierzchołek góry lodowej, która jest przyczyną dolegliwości. Chiropraktyka znajduje przyczynę i równolegle likwiduje ją wraz z dolegliwościami.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

  • JAK WYGLĄDA PIERWSZA WIZYTA U CHIROPRAKTYKA?
  • CZY ZABIEGI CHIROPRAKTYCZNE SĄ BEZPIECZNE?
  • PO ILU ZABIEGACH ZAUWAŻALNE SĄ EFEKTY?
  • CZY ZABIEGI SĄ BOLESNE?
  • WAŻNE INFORMACJE O ZABIEGU CHIROPRAKTYCZNYM!

Podczas pierwszej wizyty przede wszystkim przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem, następnie wykonywane jest dokładne badanie palpacyjne kręgosłupa oraz analiza przeciążeń strukturalnych wzdłuż taśm mięśniowo-powięziowych całego organizmu. Na podstawie zebranych informacji może zostać zlecona dodatkowa diagnostyka (np. RTG/USG).

Kolejnym etapem wizyty jest przedstawienie pacjentowi przyczyny dolegliwości oraz pierwszy zabieg. Następnie przekazane zostaną pacjentowi zalecenia, proponowana suplementacja i ewentualne ćwiczenia do domu.

Tak, zabiegi chiropraktyczne są jednymi z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia problemów z kręgosłupem i całym układem ruchu.

Analizując najnowsze badania, terapia i zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanego chiropraktyka bardzo rzadko wiążą się z jakimikolwiek komplikacjami. Oczywiście jak przy każdej procedurze istnieją pewne ryzyka i przeciwwskazania, dlatego dla każdego Pacjenta dobierany jest indywidualnie optymalny rodzaj terapii.

Ilość zabiegów jest ściśle związana z dolegliwością pacjenta, może być potrzebne od kilku do kilkunastu zabiegów. W  gabinecie na bieżąco śledzone są postępy Pacjenta aby zoptymalizować efektywność indywidualnej terapii. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy lub rozłożony w czasie do 48 godzin (jest to czas w którym organizm intensywnie się regeneruje). Istotne znaczenie mają również indywidualne predyspozycje organizmu do regeneracji i  reakcji na zabieg.

Trzeba pamiętać, iż chiropraktyka to nie tylko walka z bólem ale również profilaktyka dlatego wierzymy, że regularne zabiegi powinny być częścią zdrowego stylu życia każdego z nas. „Istota profilaktyki kręgosłupa”

Nie, w większości przypadków poprawnie wykonany zabieg terapii manualnej nie powinien być bolesny. Intensywność i rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie do predyspozycji i potrzeb pacjenta. Metody terapii nie opierają się na sile fizycznej lecz na precyzji, dlatego są bezpieczne niezależnie od wieku czy budowy pacjenta.

1. Efekt zabiegu jest natychmiastowy lub rozłożony w czasie – do 48 godzin.

2. Zmienne samopoczucie po zabiegu (senność, rozbicie, nasilenie objawów chorobowych) jest stanem normalnym, nawet koniecznym, aby nastąpł powrót do zdrowia.

3. Ważna jest samoobserwacja pacjenta i współpraca z terapeutą, ponieważ skraca to czas terapii.

4. Jeśli pacjent z pomocą chiropraktyka zrozumie przyczynę swoich dolegliwości może w przyszłości sam zapobiegać ich nawrotom.

5. Zabieg terapii manualnej (chiropraktyki) nie jest lekarstwem na wszystko, natomiast w wielu schorzeniach pomaga, likwidując przyczynę choroby.

6. Nie należy lekceważyć delikatności zabiegu – są to wysoce wyspecjalizowane i skuteczne mobilizacje.