Masaże – zbawienne działanie na ciało

Masaż to zabieg polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek. Jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż jest wykonywany rytmicznie, bez rozciągania skóry nieuzbrojoną ręką.

Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.

 masaż

Zabieg relaksujący i leczniczy, tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Pobudza krążenie krwi oraz limfy, rozluźnia, łagodzi bóle mięśniowe, poprawia jakość skóry, uaktywnia naczynia krwionośne. Masaż klasyczny połączony z równoczesną aromaterapią i muzykoterapią jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni napięciowe bóle głowy i inne. W naszym Centrum proponowane są różne rodzaje masażu – w zależności od potrzeb klientów.

W walce z cellulitem

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny, to kolejna propozycja Centrum Chiropraktyki i Masażu w Bydgoszczy. Zabieg pomagający zapobiec powiększaniu cellulitu, a także wspomagający proces odchudzania. Ma na celu pobudzenie limfy do lepszego krążenia, to wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn i na poprawę procesów przemiany materii. Dodatkowo znacznie zwiększa odporność poprzez poprawę krążenia limfy w organizmie oraz zapobiega obrzękom.

 masaz-sportowy

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonywanie serii minimum 10 zabiegów (2 razy w tygodniu). Warto zabieg ten łączyć z masażem bańką chińską aby spotęgować działanie.

Na lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne

 MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Jednym z zabiegów dedykowanych naszym klientom jest masaż gorącymi kamieniami. Kamienie bazaltowe to części skał pochodzenia wulkanicznego. Gorąca magma wydostała się spod ziemi podczas erupcji wulkanu, po czym zastygła w kamień. Są one wygładzone przez lata oddziaływania na nie czynników środowiskowych, głównie wody, a dzięki swojemu składowi dość długo utrzymują one ciepło. Dlatego też są wykorzystywane w masażu gorącymi kamieniami.

masaż gorącymi kamieniami

W masażu gorącymi kamieniami, kamienie ogrzewa się najpierw gorącą wodą do odpowiedniej temperatury. Na skórę nakłada się olejek, po czym masażysta rozpoczyna właściwy zabieg. Na określone punkty na ciele nakłada się gorące kamienie, które nie mogą jednak parzyć skóry. Gorącymi kamieniami można także delikatnie masować skórę. Pobudza to krążenie krwi i limfy, a stosowane ciepło potęguje ten efekt. Pod wpływem ciepła zwiększa się ukrwienie punktów, na które działamy gorącymi kamieniami. Masaż działa relaksująco, odstresowująco, rozluźniająco na mięśnie. Łagodzi także bóle pleców, mięśni i stawów. Stosuje się go również w przypadku chorób i problemów zdrowotnych, takich jak:

  • depresja,
  • bezsenność,
  • fibromialgia,
  • stwardnienie rozsiane,
  • artretyzm,
  • oraz rewelacyjnie niweluje stres.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Tajemnica efektu antycellulitowego podczas masażu bańką polega na zwiększeniu ukrwienia, dzięki działaniu podciśnienia. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Tkanka jest zasysana do wnętrza bańki. Następnie przesuwając bańkę po ciele wykonuje się masaż. Działanie próżni powoduje przekrwienie tkanki, szybsze usuwanie toksyn, uelastycznienie skóry. Dochodzi również do rozbijania tkanki tłuszczowej. Początkowo po masażu mogą pojawić się niewielkie siniaki i zaczerwienienia.

Zabieg może również wydać się bolesny. W takim wypadku należy zgłosić fakt ten terapeucie aby mógł dostosować intensywność masażu.

 35

Masaż antycellulitowy bańką chińską powinno się wykonywać kilka razy w tygodniu, gdyż kluczem do sukcesu jest systematyczność. Dodatkowo należy wprowadzić umiarkowaną aktywność fizyczną oraz specjalną dietę, która pomoże w redukcji cellulitu. Efekty masażu widoczne będą już po kilku zabiegach, co świadczy o dużej skuteczności tej metody terapii.

 W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonywanie serii minimum 10 zabiegów (2-3 razy w tygodniu). Warto zabieg ten łączyć z drenażem limfatycznym aby spotęgować działanie..

Każdy masaż oferowany w naszym Centrum wykonywany jest przez profesjonalnego masażystę.