Terapia Dr Pierce’a

Metoda Dr Pierce’a to zaawansowana terapia prowadzona na specjalnej kozetce z zapadniami („drop-table”) lub specjalistycznym impulsatorem. Pozwala ona wykonywać wyjątkowo dokładną i bezpieczną terapię, nawet w przypadku skomplikowanych problemów odcinka szyjnego kręgosłupa i zrotowanej miednicy. Efektem jest przywrócenie prawidłowej ruchomości kręgów, pracy układu nerwowego, funkcji fizjologicznych oraz wyrównanie miednicy.

imp-11Dogłębna analiza specjalnych (funkcyjnych) zdjęć rentgenowskich umożliwia trafne zdiagnozowanie problemów z ruchomością kręgosłupa szyjnego, stanowiących jedną z głównych przyczyn jego chorób. Metoda Pierce’a wyróżnia się bezpieczeństwem ze względu na wykorzystanie specyficznej techniki nastawienia (bez rotacji głowy) oraz specjalną konstrukcję kozetki wyposażoną w bezpiecznik siły manipulacji. Diagnoza opiera się o wnikliwą analizę zdjęć RTG, badanie neurologiczne mięśni i czucia skórnego, badanie palpacyjne całego kręgosłupa i miednicy oraz szczegółowy wywiad i historię choroby.

Dzięki wyrysowaniu odpowiednich łuków i linii na kliszy RTG dobrze widoczna jest przyczyna dolegliwości. Już pierwszy zabieg przynosi często duże efekty, jednak organizm często potrzebuje więcej czasu na wdrożenie procesów autoregulacji i samoleczenia

Chiropraktyk – terapia manualna

Chiropraktyk to często ostatnia deska ratunku dla tych, którzy cierpią z powodu bólów w mięśniach lub kręgosłupie. Wynikać to może np. z trybu pracy, wypadku samochodowego, kontuzji sportowej. Uporczywy ból głowy, jak i zmęczenie również skłaniają do odwiedzenia Chiropraktyka (kręgarza). Takiego specjalistę można znaleźć również i w  Gabinecie Terapii Manualnych w Bydgoszczy czy Toruniu m.in. w zakresie nastawiania kręgów metodą dr Pierce’a. Terapia manualna, którą oferuje, to system leczenia opierający się na swobodnym przepływie impulsów nerwowych. Podczas palpacyjnego badania kręgosłupa i stawów biegnących wzdłuż kręgosłupa wychwytywane są nieprawidłowe połączenia między kręgami (tzw. podwichnięć) gdy natrafi się na coś niepokojącego zlecane jest wykonanie zdjęć RTG, następnie po dogłębnej analizie zdjęć rozplanowanie terapii.

Nastawianie kręgów Bydgoszcz – chiro_002prawidłowy przepływ impulsów nerwowych

Zadaniem chiropraktyka jest prawidłowe nastawienie kręgów, nazywane manipulacją kręgami. Tylko w ten sposób może przywrócić prawidłowy przepływ impulsów nerwowych. Nastawianie kręgu jeśli okaże się konieczne jest wykonywane tylko po wcześniejszym wykonaniu specjalistycznych zdjęć RTG i dogłębnej ich analizie. Zabieg wykonywany jest na leżance i polega na uciskach oraz pchnięciach. Nie jest bolesny. Nastawienie kręgów pomaga usunąć ucisk na nerwy i napięcie mięśniowe. Zarówno moc, głębokość i miejsce wywieranego ucisku są dobierane indywidualnie do pacjenta. Zapraszamy do nastawienia kręgów przez doświadczonego chiropraktyka w gabinecie działającym na terenie Bydgoszczy i Torunia.