Terapia Dr Pierce’a

imp-11Metoda Dr Pierce’a to zaawansowana terapia prowadzona na specjalnej kozetce z zapadniami („drop-table”) lub specjalistycznym impulsatorem. Pozwala ona wykonywać wyjątkowo dokładną i bezpieczną terapię, nawet w przypadku skomplikowanych problemów odcinka szyjnego kręgosłupa i zrotowanej miednicy. Efektem jest przywrócenie prawidłowej ruchomości kręgów, pracy układu nerwowego, funkcji fizjologicznych oraz wyrównanie miednicy.

Dogłębna analiza specjalnych (funkcyjnych) zdjęć rentgenowskich umożliwia trafne stol_terapeutyczny_chiromax_2015_03zdiagnozowanie problemów z ruchomością kręgosłupa szyjnego, stanowiących jedną z głównych przyczyn jego chorób. Metoda Pierce’a wyróżnia się bezpieczeństwem ze względu na wykorzystanie specyficznej techniki nastawienia (bez rotacji głowy) oraz specjalną konstrukcję kozetki wyposażoną w bezpiecznik siły manipulacji. Diagnoza opiera się o wnikliwą analizę zdjęć RTG, badanie neurologiczne mięśni i czucia skórnego, badanie palpacyjne całego kręgosłupa i miednicy oraz szczegółowy wywiad i historię choroby.

Dzięki wyrysowaniu odpowiednich łuków i linii na kliszy RTG dobrze widoczna jest przyczyna dolegliwości. Już pierwszy zabieg przynosi często duże efekty, jednak organizm często potrzebuje więcej czasu na wdrożenie procesów autoregulacji i samoleczenia.

Zdjęcia potrzebne do kompleksowej analizy:

 

tyłpochylenieAPlklkjml

 

 

 

 

 

Chiropraktyk – terapia manualna

Chiropraktyk to często ostatnia deska ratunku dla tych, którzy cierpią z powodu bólów w mięśniach lub kręgosłupie. Wynikać to może np. z trybu pracy, wypadku samochodowego, kontuzji sportowej. Uporczywy ból głowy, jak i zmęczenie również skłaniają do odwiedzenia Chiropraktyka.

 Terapia manualna, którą oferuje, to system leczenia opierający się na swobodnym przepływie impulsów nerwowych. Podczas palpacyjnego badania kręgosłupa i stawów biegnących wzdłuż kręgosłupa oraz dogłębnej analizie zdjęć RTG wychwytywane są kręgi zablokowane, które poruszają się w sposób nieprawidłowy lub się po prostu nie poruszają.

Nastawianie kręgów Bydgoszcz – chiro_002prawidłowy przepływ impulsów nerwowych

Zadaniem chiropraktyka jest prawidłowe nastawienie kręgów, nazywane manipulacją kręgami. Tylko w ten sposób może przywrócić prawidłowy przepływ impulsów nerwowych. Nastawianie kręgu jeśli okaże się konieczne jest wykonywane tylko po wcześniejszym wykonaniu specjalistycznych zdjęć RTG i dogłębnej ich analizie. Zabieg wykonywany jest na leżance i polega na uciskach oraz pchnięciach. Nie jest bolesny. Nastawienie kręgów pomaga usunąć ucisk na nerwy i napięcie mięśniowe. Zarówno moc, głębokość i miejsce wywieranego impulsu są dobierane indywidualnie do pacjenta.