Chiropraktyka McTimoney-Corley’a

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a jest holistyczną terapią manualną. Chiropraktyczna metoda McTimoney-Corley’a oddziałuje na cały narząd ruchu. Jej celem jest umożliwienie organizmowi przywrócenia dobrego zdrowia i równowagi napięciowej poprzez delikatne mobilizacje czaszki, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych, a w konsekwencji zapewnienie poprawnego działania układów: ruchowego, nerwowego i wydzielania wewnętrznego, sterujących naturalną zdolnością organizmu ludzkiego do samoleczenia.

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a używa wyłącznie miękkich mobilizacji manualnych dla usprawnienia i zrównoważenia narządu ruchu. Jest bardzo delikatna, bezpieczna i odprężająca dla chorego, gdyż wykonywana jest ona opuszkami palców chiropraktyka.

Leczenie bólu pleców Bydgoszcz – znaleźć źródło dolegliwości

Ból pleców, to jedna z najczęściej dopadających nas w dzisiejszych czasach dolegliwości. W Gabinecie Terapii Manualnych w Bydgoszczy oraz Toruniu wykorzystywane są różne metody, aby zmniejszyć i zlikwidować zarówno sam ból, jak i jego przyczynę. Aby leczenie bólu pleców miało sens trzeba bowiem znaleźć najpierw źródło dolegliwości. Mogą to być różne zwyrodnienia kręgosłupa lub zapalenia stawów czy przeciążenia. W każdym przypadku znaczenie ma jednak szczegółowe i właściwe rozpoznanie oraz diagnostyka.

Human back with a visible painLumbago, rwa kulszowa, dyskopatia i inne przypadki

Odczuwalny nieznośny ból w dole pleców w okolicach kręgosłupa czyli lumbago (inaczej m.in. ból krzyża, zapalenie korzonków nerwowych), szyi (karku), środkowej części pleców lub kości ogonowej to powody dla których warto zgłosić się do specjalisty w Bydgoszczy czy Toruniu na leczenie. Przy naciągnięciach mięśni pleców wskazana jest rehabilitacja. Inne przypadki, którymi zajmuję się to m.in. rwa kulszowa, dyskopatia. Można się do mnie zgłosić również na leczenie bólu pleców w ciąży.

Nieleczony ból kręgosłupa = bolesne powikłania

Nie warto lekceważyć bólu kręgosłupa, gdyż nieleczony może doprowadzić do przykrych i jeszcze bardziej bolesnych powikłań. Mogą to być np. przykurcze stawowe, zmiany w mózgu czy rdzeniu kręgowym. Chory traci energię, zaczyna mieć problemy z pamięcią czy skupieniem się w pracy. Zapraszamy pacjentów z terenu miasta Bydgoszcz i Torunia, jak i okolic na konsultacje oraz skuteczne zabiegi.