Flexion Distraction Therapy

Terapia Flexion Distraction jest  udokumentowaną klinicznie terapią, stosowaną w leczeniu bólu kręgosłupa. Największą możliwością tej terapii jest bezoperacyjne zmniejszenie przepukliny dysku i jego regeneracja. Terapia opiera się na badaniach amerykańskiego doktora, radiologa i badacza naukowego –  dr James M. Cox.

Disc herniated

Terapia Flexion Distraction przede wszystkim jest bezpieczna, łagodna i skuteczna. Skierowana do pacjentów z bardzo poważnymi dolegliwościami kręgosłupa takimi jak: rwa kulszowa i barkowa, dyskopatia, drętwienie, mrowienie kończyn, itp. Objawy te, spowodowane są przepukliną krążka międzykręgowego, który uległ spłaszczeniu i wysunięciu przez wieloletnie przeciążenia. Do tej pory jedynym wyjściem był zabieg chirurgiczny. Dzięki terapii Dr. Cox`a,  pacjent może uniknąć operacji.

Terapia ta polega na odciążeniu chorego fragmentu kręgosłupa, poprzez  zmniejszenie ciśnienia wewnątrz dysku, co prowadzi do pomniejszenia się przepukliny (dzięki wytworzonemu podciśnieniu w dysku przepuklina jest zasysana z powrotem) i dzięki temu zmniejsza się ucisk  na korzenie nerwowe, dając ulgę w bólu. Dodatkowo dzięki terapii, następuje powiększenie się otworów międzykręgowych, a także przywracany jest ruch w stawach kręgosłupa. Najważniejszym efektem jest również regeneracja krążków międzykręgowych, które stają się bardziej nawodnione, odżywione i większe. Efekty terapii Flexion Distraction, są udowodnione  w wielu pracach naukowych i badawczych, co sprawia ze terapia ta jest niepodważalna i w pełni medyczna.