Elektropunktura

Według tradycyjnej medycyny chińskiej ból to stagnacja krwi i energii życiowej Qi. Nauka ta uznaje istnienie kanałów energetycznych powiązanych z narządami (tzw. meridianów), którymi płynie energia Qi. Przyczyną choroby jest zakłócenie przepływu tej energii. Przywrócenie prawidłowego obiegu Qi jest warunkiem powrotu do równowagi i celem leczenia. Dlatego działanie na meridiany w odpowiednich punktach ciała, pobudzając krążenie energii Qi i wyrównując jej poziom, wpływa na stan narządów wewnętrznych, przez które one przechodzą, przyspiesza proces powrotu do zdrowia i usuwa dolegliwości. Elektropunktura, którą oferuje nasz Gabinet Odnowy dla pacjentów z terenu miasta Bydgoszcz i okolic, działa tak samo jak akupunktura i daje takie same efekty, (choć najnowsze badania pokazują, że nawet lepsze).

018937212 bioptron

Elektropunktura polega na stymulacji punktów biologicznie aktywnych tj. akupunkturowych prądem o niskim natężeniu. Ten rodzaj zabiegu oddziałuje na tej samej zasadzie, co akupunktura, lecz pozwala na unikanie igieł. Nie niesie ryzyka zakażenia się chorobą zakaźną od innego pacjenta, jest również bezpieczniejszą formą zabiegu od zwykłego masażu. Stymulacja punktów bioaktywnych prądem poprawia lokalne ukrwienie skóry, usprawnia krążenie limfy, wzmacnia włókna kolagenowe tym samym likwidując zmarszczki, przyspiesza gojenie ran, kontuzji i oparzeń.

Elektropunkter przykładany jest w odpowiednie punkty akupunkturowe na ciele. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia ukrwienia i poprawy zakłóconej wcześniej czynności narządu wewnętrznego lub układu kostnego, związanego ze strefą skóry, na którą oddziałuje.

Aby dowiedzieć się więcej na temat elektropunktury stosowanej w gabinecie w Bydgoszczy zapraszam na wizytę.