Masaż relaksacyjny sposobem na stres
Dzisiejsze tempo życia, stres przeżywany w pracy to tylko kilka czynników, które wpływają na pogorszenie naszego samopoczucia. Wzrasta tym samym napięcie mięśniowe, nerwowe i psychiczne oraz ogólne przemęczenie organizmu. Ukojenie w takiej sytuacji może przynieść masaż relaksacyjny. Jego działanie ma na celu poprawę stanu psychosomatycznego poprzez odprężenie ciała i umysłu, zniwelowanie zmęczenia i napięcia w organizmie. Specjalista oddziałuje na takie części jak skóra, tkanka łączna, tłuszczowa, mięśnie, zakończenie nerwowe – wszystko po to, by wywrzeć bezpośredni wpływ na organizm. Mieszkańcy Bydgoszczy i okolicznych miejscowości mogą liczyć na tę właśnie subtelną metodę terapeutyczną, która pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia. Warto pamiętać o tym, że masaże są wykorzystywane w przypadku różnego rodzaju chorób i schorzeń.
Skutki masażu relaksacyjnego
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie i całkowite zniesienie tego napięcia za pomocą spokojnych, rytmicznych, powolnych i łagodnych ruchów wykonywanych przez masażystę. Polecany jest on tym osobom, które żyją w stresie oraz pośpiechu, poświęcają dużo energii pracy zawodowej oraz pracom w domu, a także osobom zmęczonym i znerwicowanym. Jednym z najważniejszych skutków masażu jest głęboka relaksacja, która pomaga w regeneracji oraz odzyskaniu harmonii. Warto pamiętać także o tym, że masaże wspomagają wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia. Masaż relaksacyjny wspomaga także walkę z zakwaszonym organizmem oraz wspiera osoby prowadzące aktywny tryb życia, uprawiające sport.
- Efektem masażu relaksacyjnego powinno być całkowite rozluźnienie mięśni, pozbycie się bólu ciała i uczucia spięcia oraz odprężenie,
- usunięcie bólu spowodowanego stresem oraz nadwrażliwości,
- pozbycie się dyskomfortu związanego z napięciem mięśni przykręgosłupowych oraz mięśni karku,
- przyspieszenie metabolizmu oraz procesów oczyszczających organizm z toksyn,
- poprawa samopoczucia,
- usunięcie złuszczonego naskórka (poprawa wyglądu skóry),
- przyspieszenie przepływu krwi i limfy,
- rozgrzanie ciała i pozbycie się kwasu mlekowego po wysiłku,
- pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji.
Masaż delikatnie rozgrzewa dany obszar ciała. Najlepsze efekty odnosi się wtedy, gdy masaż jest wykonywany regularnie – najlepiej o stałych porach. Dzięki temu możemy nie tylko przywrócić jędrność skóry, ale także w pełni zregenerować się, odzyskać równowagę oraz pozbyć się napięcia i bólu. To zabieg całkowicie bezpieczny i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych lub wiekowych do tego, aby mu się poddać.