Chiropraktyka McTimoney-Corley’a

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a jest holistyczną terapią manualną. Chiropraktyczna RWA-1.185x300metoda McTimoney-Corley’a oddziałuje na cały narząd ruchu. Jej celem jest umożliwienie organizmowi przywrócenia dobrego zdrowia i równowagi napięciowej poprzez delikatne mobilizacje czaszki, kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych, a w konsekwencji zapewnienie poprawnego działania układów: ruchowego, nerwowego i wydzielania wewnętrznego, sterujących naturalną zdolnością organizmu ludzkiego do samoleczenia.

Chiropraktyka McTimoney-Corley’a używa wyłącznie miękkich mobilizacji manualnych dla usprawnienia i zrównoważenia narządu ruchu. Jest bardzo delikatna, bezpieczna i odprężająca dla chorego, gdyż wykonywana jest ona opuszkami palców chiropraktyka.

Leczenie bólu pleców – znaleźć źródło dolegliwości

Human back with a visible painBól pleców, to jedna z najczęściej dopadających nas w dzisiejszych czasach dolegliwości. W naszym gabinecie  wykorzystywane są różne metody manualne, aby zmniejszyć i zlikwidować zarówno sam ból, jak i jego przyczynę. Aby leczenie bólu pleców miało sens trzeba bowiem znaleźć najpierw źródło dolegliwości. Mogą to być różne zwyrodnienia kręgosłupa lub zapalenia stawów czy przeciążenia. W każdym przypadku znaczenie ma jednak szczegółowe i właściwe rozpoznanie oraz diagnostyka.

Nieleczony ból kręgosłupa = bolesne powikłania

Nie warto lekceważyć bólu kręgosłupa, gdyż nieleczony może doprowadzić do przykrych i jeszcze bardziej bolesnych powikłań. Mogą to być np. przykurcze stawowe, zwyrodnienia, spłaszczenie dysku międzykręgowego czy przepuklina kręgosłupa. Im dłużej zwlekamy tym dłużej będzie trwała terapia i tym mniejszy efekt może przynieść.

 Zapraszamy pacjentów z terenu miasta Bydgoszcz i okolic na konsultacje oraz skuteczne zabiegi.