Chiropraktyka

„Najbezpieczniejsza i najlepsza alternatywa dla leków, zastrzyków czy operacji na przywrócenie optymalnego zdrowia kręgosłupa.”

Adrian Kasprzak

Centrum Chiropraktyki i Masażu, które działa na terenie miasta Bydgoszcz , Torunia i okolic, oferuje gabinet_rehabilitacyjny_clip_image002specjalistyczne zabiegi z zakresu chiropraktyki, terapii manualnej czy masażu. Zabiegi wykonuje  dyplomowany masażysta i chiropraktyk z wieloletnim doświadczeniem stosując sprawdzone metody: McTimoney-Corleye’a, dr Pierce’a i dr Cox’a.

 

Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej wykonywanej na aparacie ruchu człowieka. Dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, utożsamiana z kręgarstwem lecz mniej inwazyjna przez co bezpieczniejsza. Chiropraktyka oferowana w naszym Centrum przede wszystkim opiera się na metodach McTimoney-Corleye’a, dr Pierce’a i dr Cox’a polegającym na diagnozie, leczeniu oraz zapobieganiu mechanicznym zaburzeniom i dysfunkcjom narządu ruchu. Oddziałuje na układ ruchu bezpośrednio lub pośrednio poprzez powięzi. Wszyscy specjaliści w naszym Centrum, to osoby z odpowiednim wykształceniem w tym zakresie.

Definicja powięzi: błona zbudowana z tkanki łącznej włóknistej zbitej, której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni, grup mięśniowych i całej warstwy. Powięzi utrzymują w jedności całe ciało tworząc sieć otulającą i napinającą poszczególne jego elementy. Powięzi to wszystkie włókna kolagenowe tkanki łącznej, szczególnie torebki stawowe czy torebki organów, rozcięgna (podeszwowe), przegrody grup mięśniowych, ścięgna i więzadła. Powięzi występują przeważnie w kończynach, a ich odnogi przyczepiając się do kości oddzielają od siebie poszczególne grupy mięśniowe tworząc tzw. przegrody międzymięśniowe. Ta oplatająca całe ciało siatka utrzymuje jego strukturalną jedność, pomaga mu i chroni je zachowując się podczas poruszania jak elastyczny zderzak. Powięzi odgrywają też ważną rolę w procesach biochemicznych i hemodynamiki oraz tworzą macierz dla komunikacji międzykomórkowej. Spełniają ważną funkcję immunologiczną chroniąc ciało przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i infekcjami, a po uszkodzeniach tkanki tworzą podstawę dla procesów jej zdrowienia.

chiro_002

Chiropraktyka opiera się na trzech spokrewnionych ze sobą oraz naukowo i klinicznie udowodnionych teoriach, które są akceptowane w środowisku naukowym:

  • Choroba może być wynikiem rozstroju układu nerwowego.
  • Rozstrojenia układu nerwowego mogą być spowodowane zaburzeniami w układzie ruchowym.
  • Rozstrojenie układu nerwowego może spowodować lub pogorszyć chorobę, oraz spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu człowieka.

Chiropraktyka Bydgoszcz – zapraszamy na zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się ból kręgosłupa czy stawów. Skorzystaj z pomocy doświadczonego chiropraktyka.