W mojej ofercie znajdą Państwo wiele różnorodnych zabiegów, które pomogą Państwu uporać się z problemami zdrowotnymi lub po prostu poprawią ogólne samopoczucie. W obecnych czasach, gdy jesteśmy zabiegani i zestresowani oraz pełnimy różne aktywności fizyczne, bardzo ważne jest, by dbać o swoje zdrowie, a w razie potrzeby – zatroszczyć się o odpowiednią rehabilitację. W Gabinecie Terapii Manualnych i Masażu Kasprzak wdrażam innowacyjne metody, które sprawdziły się w USA i Wielkiej Brytanii. Mój gabinet rehabilitacyjny znajduje się w Bydgoszczy, więc jeśli poszukują Państwo specjalisty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, to zapraszam do zainteresowania się ofertą.

Komu zalecana jest rehabilitacja?

Rehabilitacja BydgoszczW ramach zabiegów rehabilitacyjnych w moim bydgoskim gabinecie, wykonuję czynności związane z chiropraktyką i fizykoterapią. Specjalizuję się w terapiach manualnych, które pomagają pacjentom zachować dobre samopoczucie i zdrowie. Dzięki moim terapiom pacjenci pozbywają się bólu i są leczeni z wielu dolegliwych schorzeń, takich jak: bóle głowy i kręgosłupa, migreny, skolioza idiopatyczna, bóle szyi i karku, zawroty głowy, rwa kulszowa, rwa barkowa, uczucie mrowienia kończyn i wiele innych. Swoje zabiegi rehabilitacyjne przeprowadzane w Bydgoszczy kieruję ponadto do osób zawodowo zajmujących się sportem, które odniosły uraz i potrzebują kompleksowej porady oraz opracowania odpowiedniej terapii przywracającej do aktywności fizycznej. Oferta skierowana jest również do kobiet w ciąży, którym dokucza uciążliwy ból kręgosłupa. Rehabilitacja zalecana jest także osobom narażonym na długotrwały stres i napięcie mięśni oraz pacjentom cierpiącym na nadwagę.

Czym różni się chiropraktyka od fizykoterapii?

Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej, która opiera się na bezpośrednim oddziaływaniu na układ ruchu. Jest to dział medycyny niekonwencjonalnej, utożsamiany często z kręgarstwem, jednak chiropraktyka jest od niego mniej inwazyjna i nie ma skutków ubocznych. To bardzo łagodny w przebiegu zabieg, choć jego zalety są nie do przecenienia. Przeprowadzana w moim gabinecie w Bydgoszczy rehabilitacja chiropraktyczna jest bezpieczna i skuteczna dla pacjenta, a pozytywne efekty są widoczne niemal od razu po przeprowadzonym zabiegu. Jest to metoda nieinwazyjna i nie niesie ze sobą ryzyka przypadkowego uszkodzenia kręgosłupa. W oparciu o wieloletnie doświadczenie i nabytą wiedzę, uznaję, że na przywrócenie optymalnego dla kręgosłupa zdrowia, chiropraktyka jest najbezpieczniejszą i najlepszą alternatywą dla leków, zastrzyków i operacji.

Chiropraktyka opiera się na trzech głównych tezach, które mają naukowe uzasadnienie:

poradnia rehabilitacyjna bydgoszcz

  1. Choroba może być wynikiem rozstroju układu nerwowego.
  2. Rozstrojenia układu nerwowego mogą być spowodowane zaburzeniami układu ruchowego.
  3. Rozstrojenie układu nerwowego może spowodować lub przyspieszyć rozwój choroby i zaburzyć funkcjonowanie organizmu.Zabiegi tego typu są wykonywane w oparciu o metody McTimoney-Corleye’a (przywrócenie równowagi napięciowej organizmu), Pierce’a (nastawianie kręgów) i Coxa (bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin kręgosłupa) przez dyplomowanego chiropraktyka, wykorzystującego w praktyce wiedzę nabytą podczas nauki w Akademii Chiropraktyki w Toruniu dr n. med. Henryka Dyczka.

Fizykoterapia to z kolei forma fizjoterapii, w której oddziałuje się na organizm za pomocą takich bodźców, jak: prąd, pole magnetyczne, laser, woda i wiele innych. W bydgoskim Gabinecie Terapii Manualnych i Masażu proponuję Państwu m.in. elektropunkturę, czyli stymulację punktów biologicznie aktywnych, która działają na podobnej zasadzie, co tradycyjna akupunktura, jednak bez stosowania igieł. Skutkiem takiej stymulacji jest pobudzenie krążenia, usprawnienie krążenia limfy oraz wzmocnienie włókien kolagenowych. To z kolei przyczynia się do lepszej kondycji skóry oraz przyspiesza gojenie się ran i usprawnia ogólną rekonwalescencję.

Dlaczego warto?

Jeśli zmagają się Państwo z dolegliwościami różnego pochodzenia i bezskutecznie mierzyli się Państwo z terapiami farmakologicznymi, które zamiast pomagać dodatkowo obciążały organizm, być może nadszedł czas, by poddać się rehabilitacji chiropraktycznej lub fizykoterapii. Profesjonalnie przeprowadzane w moim gabinecie zabiegi są całkowicie bezpieczne dla pacjenta, a pozytywne opinie na temat działalności Gabinetu przemawiają dodatkowo na jego korzyść.

Serdecznie zachęcam do kontaktu i do umówienia się na wizytę rehabilitacyjną w Bydgoszczy.